150W AC100V-240V to DC 12V Rain-Proof LED Power Supply Transformer Driver
Item Code: LED-IM-LCC150-W1V12
Availability:
Apply to See Distributor Price
Quantity:
Buy It Now Add to Cart Ask A Question
Buyer Protection
Buy It Now
Features:
Waterproof: IP67,for outdoor use.
100% Brand new and high quality.
High-grade coil.
High power factor.
Low temperature rise.
No noise at all.
high efficiency.
Over current protection and short circuit protection.
For Led Strip Lights ,Wireless Router, ADSL Cats, HUB, Switches, Security Cameras.
Specification:
Power: 60W
Efficiency: 86%
Input voltage: AC100V ~ 240V 50Hz -60Hz
Output voltage: 12V DC
Rated output current: 12.5A
Waterproof grade :IP67
Net weight: 0.342kg
Product size: 157*82*45mm
PFC value: 0.6
Overload protection: auto recovery of 105-150% hiccup mode
Operating temperature / humidity: -20 ~ 60 DEG C, 20% ~ 90%RH
Ripple and noise: = 120mVp-p-- = 150mVp-p
Warranty :5years
Application:
Certification:
Factory:
This product has no Specifications
Customer Reviews
Love it! Rate it!
  • Show us why you love or how to use the product. Help other shoppers find the right product!
Average Rating: 0
Ask A Question for 150W AC100V-240V to DC 12V Rain-Proof LED Power Supply Transformer Driver